موسیقی
موضوعات داغ

قطعه شبانه از مایکل چیمبرز – SØLYS

دانلود با کیفیت 320

قطعه شبانه (Nocturne) یک قطعه موسیقی دل‌انگیز و رویایی اثر مایکل چیمبرز مشهور به SØLYS در سبک نیوایج است که در ادامه دانلود می‌کنید.

موسیقی نیو اِیج یا عصر جدید یا عصر نو یکی از سبک‌های شناخته‌شدهٔ موسیقی است که هدفش الهام‌بخشی هنری، ایجاد آرامش روحی و مثبت‌اندیشی می‌باشد. شنوندگان این سبک موسیقی معمولاً از آن برای یوگا، مراقبه، مطالعه، مهار استرس، یا ایجاد فضای آرامش‌بخش استفاده می‌کنند. این نوع موسیقی مرتبط با جنبش عصر جدید و همچنین محیط زیست گرایی دانسته می‌شود. هارمونی‌ها در موسیقی نیو ایج از نت‌های تکرارشونده بم – که عموماً از واریاسیون‌های مختلف یک الگو بدست می‌آیند – ساخته می‌شوند. در بسیاری از نمونه‌های این نوع موسیقی صداهای ضبط شده از طبیعت (همچون صدای پرندگان، آب، باران و غیره) در ابتدای قطعه، یا در طول قطعه، بکار گرفته شده‌است.

در حوزهٔ موسیقی نیو ایج نمونه‌های گوناگونی – هم از موسیقی الکترونیک و هم از موسیقی آکوستیک – به وجود آمده است. در موسیقی الکترونیک از نت‌های ممتد سینث پد و در موسیقی آکوستیک سازهایی از قبیل پیانو، فلوت، گیتار آکوستیک و برخی سازهای شرقی بکار گرفته می‌شوند. اگرچه استفاده از صدای انسان در این سبک موسیقی در آغاز معمول نبود، اما با تکامل این موسیقی استفاده از خواننده، بخصوص برای اجرای آواهایی از بومیان آمریکا، سانسکریت، و تبتی رایج‌تر شد.

موسیقی‌دانان متعددی از سبک‌های گوناگون بر موسیقی نیو ایج تأثیرگذار بوده‌اند. در سال ۱۹۷۳ آلبوم زنگ‌های لوله‌ای اثر مایک اولدفیلد یکی از اولین آلبوم‌هایی بود که به عنوان نمونه‌ای از موسیقی نیو ایج شناخته شد. در سال ۱۹۷۵ مجموعهٔ طیف اثر استیون هالپرن از آثاری بود که نقش کلیدی در راه‌اندازی جنبش موسیقی نیو ایج ایفا نمود. تا سال ۱۹۸۹ بیش از ۱۵۰ شرکت ضبط مستقل وجود داشت که آثار موسیقی نیو ایج را منتشر می‌کردند.

موسیقی‌دانان متعددی از سبک‌های گوناگون – همچون موسیقی فولک، مینیمال، الکترونیک و جاز – بر موسیقی نیو ایج تأثیرگذار بوده‌اند. طی دههٔ ۱۹۷۰ سبک‌ها و ترکیب‌های مختلفی از موسیقی نیو ایج الکترونیک، تجربی و آکوستیک به وجود آمدند که شامل موسیقی آسیایی مانند کیتارو و یلو مجیک ارکسترا نیز هست.

دانلود قطعه شبانه از مایکل چیمبرز – SØLYS

منبع
ایست لایت استودیو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا