آموزشاینستاگرام
موضوعات داغ

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام

9 نکته طلایی!

این که آیا شما اینفلوئنسر، بازاریاب، صاحب کسب و کار و یا علاقمند به ارتقاء پروفایل شخصی خود در اینترنت هستید، احتمالا در مورد چگونگی افزایش نرخ مشارکت خود در اینستاگرام فکر کرده‌اید. جذابیت، به جام مقدس برای بازاریابان اینستاگرام تبدیل شده است.

افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام امری بسیار مهم است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. اولا مهم است بدانیم که انواع مختلف تعامل در اینستاگرام وجود دارد. مشارکت چیست؟ یعنی دیگری مخاطب با محتوای تولیدی شما؛ سطح علاقه آن‌ها و تعامل با پست‌های شما در چگونگی ارتباط آن‌ها با استوری‌ها، پست‌ها و نظرات شما. در این‌جا چند نکته مهم که تعامل را در اینستاگرام تعریف می‌کنند، وجود دارد:

فالوئرها

در حالی که تعداد همیشه اهمیت دارد، میزان فالوئرهای شما در اینستاگرام مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده درگیری نیست. به همین دلیل در اینستاگرام برای میکرواینفلوئنسرها گاهی اوقات ۲۰۰۰ دنبال‌کننده بسیار تاثیرگذار است. در حالی که این اینفلوئنسرها لزوما فالوئرهای زیادی ندارند، آن‌ها دقیقا می‌دانند که چه کسانی پیروانشان هستند و به چه چیزی علاقمندند؛ بنابراین، چه محتوایی برای آن‌ها باید تولید کنند. هنگام تعیین موفقیت تلاش‌های مشارکت شما، به جای این‌که به دنبال آن باشید که با فالوئرهای خود به‌دست آورید و با کمک ابزارهای رصد اجتماعی مناسب، آن را تجزیه و تحلیل کنید، آن را به دنبال داشته باشید.

برای خرید ارزان‌قیمت انواع دنبال‌کننده این‌جا کلیک کنید

لایک‌ها

لایک‌کردن بسیار ساده است و  ساده‌ترین شکل تعامل محتوا که شما می‌توانید دریافت کنید. این نیز اندازه‌گیری خوب از میزان موفقیت‌های پست شما را که منتشر کرده‌اید، نمایان می‌کند. احتمالا شما زیاد برای دریافت لایک به مخاطبان خود گفته اید عکس را دوبار تاچ کنند، بنابراین، در حالی که این عمیق‌ترین شکل تعامل نیست، پایگاه پایینی برای اندازه‌گیری کشش یک پست فراهم می‌کند.

برای خرید ارزان‌قیمت لایک این‌جا کلیک کنید

کامنت‌ها

مانند لایک، اندازه‌گیری کاملا کمی از محبوبیت پست خود را ارائه می‌دهند، نظرات می‌توانند بینش عمیق‌تر از این داشته باشند که پست خوبی بود یا نه. نظرات ارزشمندترین شکل تعامل هستند به‌عنوان یک نظر واقعا نشان‌دهنده پیروی یا وفاداری مشتری و تعهد به نام تجاری شما است. این واقعیت که زمان صرف‌نظر کردن و نوشتن یک نظر را سپری کرد، به این معنی است که مخاطبان شما با محتوای شما درگیر هستند. البته، رشته ای از thumbs up emojis نشان می‌دهد که سطح بالایی از تعامل به عنوان یک نظر خوب است. بنابراین در نظر گرفتن تاثیر نظرات در سطح تعامل خود بسیار مهم است.

برای خرید ارزان‌قیمت کامنت سفارشی این‌جا کلیک کنید

اشتراک‌گزاری

جایی که نظرات علایق فالوئرها پیرامون محتوای شما را نشان می‌دهند، اشتراک‌گزاری شاخص خوبی برای تمایل خود برای ارتباط با نام تجاری شما خواهد بود. اگر می‌خواهید طرفداران نام تجاری خود را ببینید، این بسیار مهم است. هر بازنشر پست‌های شما مانند تبلیغات کوچک برای محتوای شماست و در مقیاس مشارکت بسیار ارزشمند است. بنابراین، با انبوهی از مارک‌های خلاق و صندوق‌های رسانه‌های اجتماعی رقابت برای توجه و مشارکت مخاطبان، چگونه مطمئن شوید که استراتژی خود را در اینستاگرام جذابیت مخاطبان شما را بهبود می‌بخشد؟

۹ نکته برای افزایش تعامل مخاطب در اینستاگرام:

  1. سازگاری و سرگرم‌کنندگی.
  2. استفاده از هشتگ‌ها.
  3. استفاده مناسب از فیلترها و برچسب‌ها.
  4. انتشار منظم استوری.
  5. دریافت بازخورد با نظرسنجی‌ها، سئوالات و برچسب‌ها.
  6. مراقب باشید از خستگی فالوور.
  7. منشن‌کردن دیگران.
  8. بررسی ویژگی‌های ویدئویی اینستاگرام.
  9. اعتبار.

سازگار باشید

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها این است که مردم را مجذوب خود کنید تا دوباره با محتوای شما ارتباط برقرار کنند. یک راه خوب برای ایجاد یک مخاطب خوب در اینستاگرام سرگرم‌نگه‌داشتن با ارسال منظم پست‌های مناسب است. این کار نشان می‌دهد که شما به فالوئرهای خود متعهد هستید. مهم‌تر از همه، تعامل از طریق انتشار مداوم برای فالوئرهای شماست که به طور عادی با محتوای شما در ارتباط هستند. این کار به شما کمک می‌کند وفاداری خود را به آن‌ها نشان دهید که در نهایت باعث تقویت مشارکت شما با شما خواهد شد. برای ایجاد نظم در زمان انتشار مطالب از یک تقویم کاری استفاده کنید.

از هشتگ استفاده کنید

اینستاگرام بر اساس هشتگ ساخته شد. این روش اولیه برای مرتب‌سازی و فیلترکردن محتوای پلتفرم است. بر خلاف توییتر که اکثر مردم فقط یک یا دو هشتگ در توییت‌کردن استفاده می‌کنند، اینستاگرامرها ممکن است تا ۳۰ هشتگ در هر پستی به‌کار برند. استفاده بیش از حد بسیاری از هشتگ‌ها که بی‌ربط هستند موجب تمرکز اینستاگرام روی حساب شما شده و شما را در معرض شادوبن اینستاگرام قرار دهند.

فیلترها و برچسب‌ها

از آن‌جا که اینستاگرام مبتنی بر محتوای بصری است، محبوب‌ترین ویژگی آن گزینه‌های فیلتر تصویر است. بر اساس گزارش وبدام، ۶۰٪ از برندهای مطرح در اینستاگرام از فیلتر استفاده می کنند. بنابراین چند فیلتر را امتحان و سپس روی آن کلیک کنید تا محتویات شما یک دیدگاه متمایز و احساس را به وجود بیاورد تا فالوئرهای شما بتوانند با آن ارتباط بگیرند.

انتشار منظم استوری

استوری اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت اعتبار دارد و  شما می‌توانید بازخورد بیش‌تری از استوری‌های خود دریافت کنید. هر بار که یک استوری جدید اضافه می‌کنید، فالوئرهای شما عادت می‌کنند که به طور مرتب به صفحه شما بیایند و این یعنی افزایش تعامل با مخاطب.

نظرسنجی‌ها، سئوالات و برچسب‌ها

یک روش عالی برای دریافت بازخورد از مخاطبان شما استفاده از نظرسنجی‌ها است. شما می‌توانید با این روش با فالوئرهای خود گفتگو کرده و از سلیقه و نظرات آن‌ها مطلع شوید و حسی صمیمی ایجاد کنید.

قابلیت «از من بپرس» نیز برای تعامل عالی است و به فالوئرهای شما اجازه می‌دهد تا سئوالات خود را درباره شما مطرح کنند.

مراقب خستگی فالوئرها باشید

موضوعات مورد علاقه شما مانند اخبار و یا واکنش‌شما به مطالبی که دور از خط مشی صفحه‌تان است صرفا علاقه شماست و ربطی به سلیقه فالوئرهای شما ندارد! فرض کنید که یک فوتبالیست هستید. فالوئرهای شما دوست دارند درباره مطالبی پست بگذارید که مرتبط به چهره شماست.

منشن و تگ‌کردن

با استفاده از منشن و تگ می‌توانید یک خط سیر برای افرادی که از آن‌ها در محتوای خود یاد کرده‌اید درست کنید. این یعنی گسترش طیف و کمیت مخاطب و در نهایت گرفتن بازخورد بیش‌تر.

ویژگی‌های ویدئویی اینستاگرام

کاربران اینستاگرام به‌طور متوسط ۹۰ دقیقه در روز ویدئو تماشا می‌کنند. محتوای ویدئو باعث می‌شود فالوئرها مدت زمان بیش‌تری به صفحه شما اختصاص دهند و این یعنی تعامل و درگیری بیش‌تر.

اعتبار

محتوای خود را انحصاری تولید کنید. پست و استوری محل انتشار متن و تصویر شماست. برای تولید محتوای خود زمان بگذارید.

 

/اینفلوئنسرهاب/ساناست/ایست لایت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا