آموزشاینستاگرام
موضوعات داغ

تشخیص فالوئر جعلی اینستاگرام

روش‌های عملی

امروزه با گسترده‌تر شدن شبکه‌اجتماعی اینستاگرام افراد زیادی هستند که تمایل دارند فالوئرهای فیک صفحه خود یا صفحات دیگران را شناسایی کنند. حال سئوال این‌جاست که چگونه می‌توان فالوئرهای فیک را شناسایی کرد؟ از این‌رو ما قصد داریم در این مطلب علائمی را که به تشخیص فالوئر فیک اینستاگرام کمک می‌کند برای شما شرح دهیم.

این روزها به‌دلیل فعالیت بسیار زیاد در برنامه اینستاگرام و افزایش فالوئرهای بسیاری از پیج‌ها، افراد زیادی هستند که برای تبلیغات یا امور دیگر لازم می‌دانند از فیک یا واقعی بودن فالوورهای این صفحات مطلع شوند. همچنین با روند جدید اینستاگرام در حذف برخی از صفحات، افرادی زیادی سعی در حذف فالوئرهای فیک غیراصولی خود دارند. بنابراین افراد فعال در این برنامه همه به‌نوعی نیاز دارند که فالوئر فیک اینستاگرام را شناسایی کنند. اگر شما هم در این مورد کنجکاو هستید در ادامه راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنیم که در تشخیص فالوئر فیک به شما کمک خواهد کرد.

لازم به ذکر است خرید فالوئر فیک نه تنها همیشه مضر نیست بلکه برای بسیاری از استفاده‌ها مفید است (مانند: افزایش اعتبار ظاهری پیج، ارائه تبلیغات و …) اما اگر غیراصولی استفاده شود مانند هر ابزار دیگری می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند.

برای بررسی فیک یا واقعی بودن فالوئرهای یک پیج، بهتر است به جای استفاده از ابزار آنلاین، از روش دستی استفاده کنید تا بازدهی بهتری داشته باشید:

بررسی قسمت بیوگرافی

معمولا نام اکانت‌های فیک معنی ندارند یا اعدادی بی‌دلیل در نام آن‌ها وجود دارد. در واقع در زمان ایجاد فالوئر فیک تلاش زیادی برای درست کردن یک بیوگرافی نمی‌شود و برخی اوقات قسمت بیوگرافی پیج را خالی می‌گذارند یا به‌صورت جزئی اطلاعات در آن قرار می‌دهند. گاهی حتی تنظیمات این فالوئرها به‌گونه‌ای شکل می‌گیرد که نمایه پنهان باشد. این موضوع مقداری کار تشخیص را سخت‌تر می‌کند چرا که نمی‌توانید جزئیات حساب آن‌ها را ببینید. بااین‌حال پنهان‌کردن اطلاعات، خود تا حدی شک‌بر‌انگیز است. گاهی نبود عکس پروفایل نیز می‌تواند نشان‌دهنده فیک بودن یک فالوئر در برنامه تصویری مانند اینستاگرام باشد.

بررسی فالوئرها و فالووینگ‌ها

یکی دیگر از راه‌ها، بررسی تعداد فالوئرها و فالووینگ‌های حساب موردنظر است. وقتی به نمایه این حساب‌ها نگاهی بیندازید متوجه می‌شوید که بسیاری از پیج‌های فیک از نظر تعداد فالوئر و فالووینگ پائین هستند یا این‌که با وجودی که دنبال‌کنندگان بسیار کمی دارند اما حساب‌های زیادی را دنبال می‌کنند. گر چه برخی از پیج‌های واقعی نیز به علت تازه‌کار بودن یا کم‌کاری ممکن است این ویژگی را داشته باشند اما با بررسی دقیق‌تر می‌توانید واقعی یا فیک بودن فالوئر را تشخیص دهید.

بررسی دنبال‌کنندگان حساب

برای این کار وارد قسمت فالوئرهای پیج موردنظر شوید. اگر آن پیج دارای فالوئرهایی است که عکس پروفایل ندارند، نام و آیدی آن‌ها از حروف یا اعداد بی‌معنی تشکیل شده، بیوگرافی مشخصی ندارند، کامنت‌های آن‌ها بی‌ربط و تکراری است و تعداد فالوئرها و فالووینگ‌های آن هم‌خوانی ندارد می‌تواند یک فالوئر فیک باشد.

بررسی پست و محتوای حساب

برای این کار به تعداد پست‌های پیج و تاریخ آن پست توجه کنید. پیج‌های فیک معمولا پست‌های کمی دارند یا ممکن است اصلا پستی نداشته باشند. همچنین ممکن است تاریخ آخرین پست آن‌ها بسیار قدیمی باشد. علاوه بر این‌ها، اگر محتوایی داشته باشند معمولا بی‌کیفیت است و لایک پائینی دارد.

بررسی لایک‌ها و کامنت‌ها

برای تشخیص فالوئر فیک اینستاگرام، به لایک اینستاگرام و کامنت‌های فالوئر موردنظر توجه کنید. این پیج‌ها یا لایک پائینی دارند یا در هنگام گذاشتن پست، لایک‌گرفتن آن‌ها غیرمعمول است. مثلا ممکن است در یک ساعت اول گذاشتن پست هیچ لایکی دریافت نکنند اما پس از گذشت یک ساعت از طریق خرید لایک فیک در عرض ده دقیقه تعداد لایک‌های آن‌ها بسیار بالا برود. کامنت‌های این پیج‌ها معمولا بی‌ربط یا بی‌معنی است و نظر خاصی در مورد پست مورد‌نظر نیست. بسیاری از این کامنت‌ها از حروف بی‌ربط تشکیل شده یا بیش‌تر آن‌ها شکلک هستند. البته در برخی از حساب‌ها ربات باهوش‌تر است و نظراتی را قرار می‌دهند که واقعی به‌نظر می‌رسند اما این نظرات معمولا عمومی و تکراری هستند. کامنت‌هایی مثل «عالیه»، «خیلی خوب»، «لایک» و … از این قبیل هستند.

سایت تشخیص فالوئر فیک اینستاگرام

اگر استفاده از ابزار را بر بررسی دستی پیج ترجیج می‌دهید می‌توانید از سایت تشخیص فالوئر فیک Influencermarketinghub استفاده کنید. این سایت به شما امکان بررسی پیج موردنظرتان را جهت چک‌کردن میزان فیک بودن فالوئر ارائه می‌کند. روش بررسی نیز با درنظر گرفتن نرخ تعامل پیج درج‌شده انجام خواهد شد.

/ساناست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا