آموزش

آموزش عکاسی (۱۳): یکنواخت ساختن پس‌زمینه برای عکاسی تبلیغاتی

پس‌زمینه بسیاری از عکس‌ها ممکن است مطلوب عکاس نباشد. فتوشاپ ابزاری دارد که با بهره‌گیری از آن می‌توان با ایجاد تغییراتی، پس‌زمینه را یکسان کرد و از حاصل کار، حتی در کارهای تبلیغاتی نیز استفاده کرد.

آیا تا به حال در عکاسی تبلیغاتی خود، عکسی گرفته‌اید که گوشه‌های آن مانند عکسی که در پایین مشاهده می‌کنید، کاملا با پس‌زمینه‌ی یکسان پر نشده باشد؟ و یا این‌که در موقعیتی باشید که نخواهید کناره‌های عکس را قطع کنید، چرا که ممکن است قسمتی از آنچه عکاسی کرده‌اید هم بریده شود.

قطعا دیدن کناره‌ها در عکس آن را زشت می‌کند و هیچ شرکتی دوست ندارد قسمتی از استودیو یا جایی که شما در آن کار می‌کنید داخل عکس تبلیغاتی‌اش بیفتد. در این گفتار نحوه‌ی یکسان ساختن پس‌زمینه و در واقع بزرگ کردن آن را در فتوشاپ بررسی خواهیم کرد.

ابتدا عکسی که می‌خواهید روی آن کار کنید را در فتوشاپ باز کنید و از ابزار سمت چپ فتوشاپ، نرم‌افزار دوم Rectangular ‪Marquee را انتخاب کنید.

سپس قسمت کناری عکس یعنی جایی که مقداری پس‌زمینه‌ی سفید دارد را با آن انتخاب کنید‪؛ آن‌‌گاه مانند عکس پایین خطوطی نقطه‌چین نقش می‌بندد.

سپس در قسمت بالای فتوشاپتان گرینه‌ی ادیت ‪(Edit)را انتخاب کنید و بعد گرینه‌ی کپی ‪(Copy‪)را بزنید. همین کار را دوباره تکرار کنید و این باز دکمه پیست ‪(Paste)را فشار دهید. در واقعا شما قسمتی را که انتخاب کرده بودید، ابتدا کپی و بعد از آن بر روی همان زمینه می‌چسبانید.

بعد از Pasteکردن قسمت انتخاب شده، لایه‌ی جدیدی در قسمت لایه‌ها (Layers) ایجاد می‌شود. حالا دوباره به قسمت ادیت (Edit) رفته و این بار گزینه‌ی فری ترنسفرم (Free Transform) را انتخاب کنید.

حالا از یک طرف آن گرفته و تا جایی که می خواهید بکشید تا پس‌زمینه‌ی عکس‌تان یک‌نواخت شود. همین کار را می‌توانید با طرف دیگر عکس انجام دهید. در نهایت عکسی با سایه‌ها و پس‌زمینه‌ی یکنواخت خواهید داشت بدون اینکه عکس‌تان را قطع (Crop) کنید. این روش را می‌توانید در انواع مختلف عکاسی انجام دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا